олії для обличчя
Догляд за обличчям,  Догляд за тілом

Основні рослинні олії у догляді за шкірою

Рослинні олії надзвичайно поживний продукт нашого раціону, важко уявити собі здорове, збалансоване харчування без цього смачного та ароматичного продукту. Свою цінність рослинні олії завоювали й в косметології, а саме у догляді за шкірою.  Кожна олія має свій унікальний склад, що дає їй можливість творити дива. Вони можуть застосовуватися як монопродукт, так і бути компонентами кремів, масок для обличчя, засобів що зволожують чи косметичного молочка, а також виступають у ролі носія (масляної основи) для ароматерапевтичних та ефірних олій. Різноманіття рослинних олій досить велике. Деякі з них застосовують частіше виходячи з їх доступності та універсальності інше рідше. Є олії схожі за своєю дією, а є унікальні за своїми властивостями. Більшість з них мають не лише косметичний ефект, а й лікувальний. Розглянемо деякі основні рослинні олії у догляді за шкірою, і визначимо їх основну дію як косметичного продукту.

Олія з кісточок абрикосу

абрикосова олія

Блідо-жовте масло, що має чудові поживні властивості. Містить вітаміни (А, В1, В2, В6 та Е) та мікроелементи (калій, кальцій, сірку, фосфор). Пом’якшує перебіг запалень і подразнень. Допомагає при екземі та дерматиті. Рекомендується для шкіри будь-якого типу особливо сухою та чутливою.

Олія авокадо

олія авокадо

Темно-зелене, нерідко мутне масло, яке одержують з м’якоті авокадо шляхом холодного віджиму. Масло з авокадо багате на антиоксиданти, вітаміни та мікроелементи. Має охолоджуючий ефект, пом’якшує протікання запалень. Допомагає при екземі. Рекомендується для шкіри будь-якого типу, особливо для зрілої та сухої. Чудово підходить для сухої шкіри рук.

Олія з кісточок винограду

олія з кісточок винограду

Прозора олія блідо зелено-жовтого кольору. Масло з кісточок винограду завдяки низькій щільності та винятковій текучості легко вбирається у шкіру. Екстракт із виноградних кісточок є потужним антиоксидантом. Містить велику кількість лінолевої кислоти та вітаміну Е. Особливо рекомендується для нормальної та жирної шкіри

Олія лісового горіха

олія лісового горіха

Золотисто-жовта олія містить широкий спектр вітамінів і мікроелементів. Має певні стягуючі властивості. Легко вбирається. Допомагає при вугровому висипанні. Особливо рекомендується для нормальної та жирної шкіри, а також для боротьби з плямами на шкірі.

Мигдалева олія

мигдалева олія

Олія блідо-жовтого відтінку з високим вмістом білків, вітамінів та мікроелементів. Має пом’якшувальну та поживну дію. Цілюще діє на обвітрену, пересохлу та запалену шкіру, знімає свербіж. Допомагає при екземі та інших подразнень шкіри. Особливо рекомендується для нормальної та сухої шкіри.

Оливкова олія

Оливкова олія

Протягом багатьох століть ця олія насиченого зеленого кольору дарує людям здоров’я та красу. Містить значну кількість вітаміну Е та інших поживних фіто елементів. У косметології застосовується виключно олія холодного пресування свіжих плодів. Оливкова олія пом’якшує протікання та знімає біль при запаленнях. Допомагає позбутися опіків та рубців. Найбільш ефективна при розведенні в пропорції 1:1 з менш щільною олією – такою, як, наприклад, олія із кісточок винограду. Рекомендується для шкіри будь-якого типу, особливо для сухої чи шкіри яка страждає від нестачі вітамінів.

Соняшникова олія

соняшникова олія

Блідо-золотиста олія, що має слабкий аромат і відрізняється виключно низькою щільністю. Містить вітаміни та мікроелементи, а також є одним з найцінніших природних джерел лінолевої кислоти. Легко вбирається. Рекомендується для будь-якого типу шкіри.

Соєва олія

соєва олія

Майже безбарвна олія, одержана з бобів сої. Є однією із небагатьох цінних джерел таких важливих для формування клітинних мембран (захищає шкіру від пересихання) незамінних жирних кислот, як лінолева та альфа-ліноленова. Має низьку щільність і легко вбирається. Допомагає при вугровому висипанні. Рекомендується для шкіри будь-якого типу, особливо жирної.

Обліпихова олія

обліпихова олія

Для косметичних рецептур використовують олію холодного віджиму (з ягід обліпихи),  олію холодного віджиму з насіння обліпихи та CO2 – екстраговану олію з обох видів. Олія обліпихи містить значну кількість вітаміну Е, фосфоліпідів (деякі з яких є лецитином) і стеринів (бета ситостерин). Попри те, що обліпихова олія — це одна з кращих олій для зрілої шкіри, її відносно легка текстура робить її придатною для більшості типів шкіри. Велика кількість пальмітолеїнової кислоти допомагає стимулювати регенерацію шкіри, що, своєю чергою, допомагає відновити пошкодження УФ-променями та стимулювати вироблення колагену для більш пружної шкіри.

Окрім базових олій є ще так звані «додаткові» олії, про них ми розповіли у статті «Додаткові олії в косметології»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *