Є причина, чому авокадо відносять до так званих суперпродуктів. Вміст вітамінів у цьому зеленому плоді (який часто помилково вважають овочем) вражає. Тому за харчовою цінністю авокадо цілком може конкурувати з паростками злакових чи та водоростями. Недарма масло, отримане з кісточок і м’якоті авокадо, вважається дуже цінним . Тому олія авокадо у догляді за волоссям та шкірою серед косметичних засобів заслужено посіла почесне місце.
Олія авокадо – властивості та склад
Олія авокадо в косметології стає все більш популярним інгредієнтом. Це пов’язано із зростаючим попитом споживачів на натуральну косметику та компаній, які хочуть використовувати екзотичні інгредієнти у своїй продукції. Широко застосовується олія авокадо і в домашніх умовах у догляді за шкірою чи волоссям. Олія авокадо видобувається з м’якоті фрукта, ядро містить дуже мало жирів (лише 2%).
Олія авокадо дає однаково чудовий ефект, як монопродукт так і в якості одного з компонентів косметичного засобу. Олія авокадо часто є одним із складників кремів, лосьйонів для тіла та волосся, шампунів, кондиціонерів, масок а ін. косметичних засобів.
Високий вміст олеїнової кислоти, пальмітолеїново кислоти, та активних інгредієнтів (токоферолів, каротиноїдів, фіто-стеролів) надає олії пом’якшувальну та регенеруючу силу, ідеальну для догляду за обличчям і тілом, а особливо сухої та тонкої шкіри. У догляді за волоссям ця чудова олія зміцнює волосся та стимулює його ріст.
Не багато продуктів можуть конкурувати з авокадо щодо харової цінності. Олія авокадо багата такою кількістю поживних речовин що ті хто шукає кращі засоби для збереження краси та молодості не оминуть авокадо. Все це ми говоримо виключно про олію авокадо лише отриману методом холодного віджиму та нерафіновану.
Склад олії авокадо:
Перш за все, це вітаміни:
- Вітамін Е – відіграє важливу роль оскільки захищає організм від окислювального стресу. Це вітамін який відіграє значну роль в гальмуванні старіння організму.
- Вітамін С – його кількість в організмі впливає на наш імунітет. Організмом цей вітамін не виробляється, тому дієтологи часто рекомендують вживати продукти з вітаміном С. Достатня кількість вітаміну С може збільшити рівень антиоксидантів в крові на 30%, а це в свою чергу допомагає боротися із запаленнями.
- Вітамін D – жиророзчинний вітамін, що включає вітамін D1,D2,D3. Наше тіло виробляє вітамін D природним шляхом під прямим впливом сонячного світла. Але коли день короткий а сонячних днів мало, тоді нам необхідно самостійно поповнювати його запас. Вітамін D виконує кілька важливих функцій. Мабуть, найважливішими з них є регулювання засвоєння кальцію та фосфору та сприяння здоровій роботі імунної системи.
- Вітамін F – це не зовсім вітамін в традиційному розумінні цього слова. Це два типу жира а саме альфа-ліноленова кислота (ALA) і лінолева кислота(LA) які класифікуються як незамінні жирні кислоти, тобто вони необхідні для нашого здоров’я. Оскільки наше тіло не в змозі виробляти ці жири, ми повинні отримувати їх зі свого раціону. Дефіцит вітаміну F зустрічається рідко. Однак його нестача може призвести до різних симптомів, таких як сухість шкіри, випадання волосся, повільне загоєння ран, , виразки на шкірі та струпи, та ін.
- Вітамін К – жиророзчинний вітамін, не плутати з калієм – мінералом зі своїм унікальним хімічним складом. Організм виробляє незначну кількість вітаміну К, тому необхідно його отримувати з продуктів харчування також, і для цього олія авокадо підходить як найкраще, адже концентрація вмісту вітаміну К досить висока. Цей вітамін впливає на склад крові та її згортання.
Окрім цінних вітамінів масло авокадо містить ряд важливих мікроелементів:
- Залізо – це мінерал, який є важливою частиною гемоглобіну, білка в еритроцитах, який переносить кисень від легень до решти нашого тіла.
- Магній – виступає як каталізатор — допоміжна молекула у біохімічних реакціях. Він бере участь у більш ніж 600 реакціях у нашому тілі, включаючи виробленні кератину та утворення нових білків з амінокислот.
- Марганець – Він необхідний для нормального функціонування нашого мозку, нервової системи та багатьох ферментних систем вашого організму. Впливає на ріст волосся та його стан в цілому.
- Калій – є одним з найважливіших мікроелементів. Він допомагає підтримувати гідратацію організму, зміцнює волосяні цибулини, його нестача викликає сухість і тмяність волосся та шкіри.
- Цинк – впливає на ріст волосся, а також його часто призначають при втраті волосся, особливо через стрес чи не збалансоване харчування.
Забарвлення олії авокадо в зелений колір викликано хлорофілом в його складі, а він, як відомо є антиоксидантом, який гальмує старіння та окислення організму. Крім того олія авокадо містить біотин, який є важливою складовою для здоров’я нігтів, шкіри та волосся.
Чому варто використовувати масло авокадо?
- Чудово поглинається шкірою і глибоко проникає у волосяний стовбур;
- живить глибокі шари епідермісу;
- підтримує водний баланс шкіри;
- зміцнює захисні властивості шкіри;
- підходить для зрілої шкіри та шкіри довкола очей;
- запобігає випадінню волосся;
- має протизапальні та протигрибкові властивості;
- при регулярному застосуванні підвищує тонус шкіри;
- може бути чудовою заміною крему після гоління;
- покращує стан здоров’я волосся.
Олія авокадо для шкіри
Застосування олії авокадо як косметичний засіб – це чудовий спосіб подбати про здоров’я своєї шкіри, адже ви не лише покращите її зовнішній вигляд, а й отримаєте цілющий ефект. Жири, які містяться в авокадо, діють як природний пом’якшувач, глибоко зволожують і живлять суху шкіру, що лущиться. Вітамін Е та антиоксиданти, що містяться в авокадо, захищають шкіру від пошкодження вільними радикалами, зменшуючи появу зморшок, а вітамін С стимулює вироблення колагену, забезпечуючи еластичність та пружність шкіри. Олія авокадо популярний інгредієнт косметичних засобів, вона ідеально поєднується з іншими маслами, а також є чудовим компонентом масок або косметичних засобів для зняття макіяжу. Широко застосовується в рецептах домашніх масок для обличчя. Рецепт маски з авокадо читай тут>>
Масло авокадо здатне не лише розгладити зморшки й уповільнити старіння шкіри, а й запобігти екземі та псоріазу. Ще однією перевагою цієї чудової олії є те, що вона має чудові захисні властивості від ультрафіолетового випромінювання, при цьому не закупорюючи шкіру. Це робить її хорошим засобом для використання влітку, а особливо на відпочинку.
Використання олії авокадо для волосся?
Регулярне нанесення олії авокадо на волосся сприяє його відновленню та зволоженню. Ця олія повертає до життя навіть саме сухе та пошкоджене волосся. Завдяки олії волосся буде ставати більш зволоженим і пружним, зменшиться ламкість та «пухнастість», кінчики перестануть сіктися. Завдяки вітамінам та мікроелементам, а також наявності олеїнової кислоти олія авокадо містить частинки середнього розміру з напівпроникаючими властивостями. Тож вони дуже добре проникають як у волосяну фолікулу так і у внутрішні структури волосся, що сприяє його зміцненню, стимулює ріст і головне «розбуджує» сплячі фолікули, а це – густе та сильне волосся.
У той же час олія авокадо створює певний оклюзійний захисний шар на поверхні волосини, для захисту від несприятливих зовнішніх умов. Тому палюче сонце чи мороз більше не будуть шкодити вашому волоссю. Крім того це захист волосся під час термічної укладки.
Сміло наносіть олію авокадо як на волосся, так і на шкіру голови. Кількість масла регулюйте по відчуттю. Для короткого волосся достатньо 5 мл. Масла, чим довше волосся тим більше олії вам знадобиться. Залиште масло на голові та волоссі від 15 хвилин (швидка маска) до кількох годин (глибоке відновлення). Також можна змішати олію авокадо з іншими маслами для посилення відновлювального ефекту. Використовуйте олію також як сироватку для кінчиків волосся після миття голови, чи приготуйте маски для волосся з олією авокадо.
Виробництво олії авокадо є значно дорожчим, ніж багатьох інших рослинних олій, наприклад як оливкової олії, проте попит на неї лише зростає. Авокадо однозначно є цінним прдуктом як для зовнішнього застосування так і для вживання в їжу. То ж не забувайте його включати до свого раціону і тоді ви отримаєте максимальну користь цього екзотичного фрукту. А яку користь несе авокадо для нашого організму читайте в статті «20 причин їсти авокадо щодня»