Убтан – натуральна порошкоподібна суміш для очищення шкіри. Стародавній косметичний продукт східної культури, який дійшов до нас. Якщо зануритися трохи в історію, ми дізнаємося, що убтан згадують в аюрведі (традиційна індійська медицина) як засіб для догляду за шкірою. Застосовували убтан як скраб для тіла для надання шкірі ніжності та свіжості. В Індії застосування убтану, збагаченого різноманітними травами та пахощами, було невід’ємною частиною ритуалу в підготовці нареченої до весілля. Згадується убтан і в країнах Близького Сходу, Персії та Центральної Азії, де його використовували у лазнях як миючий засіб та скраб для тіла.
Як мило чи гель для вмивання можуть бути різними, так і видів убтану є безліч. Він не схожий на інші косметичні продукти, проте будьте впевнені, що це — один із найнатуральніших засобів для очищення шкіри. Крім того, це — універсальний продукт. Один і той самий убтан може бути засобом для очищення шкіри, скрабом чи маскою для обличчя. Така універсальність обумовлена його 100% натуральним складом, який включає безліч цінних та поживних складників для шкіри.
Убтан у порівнянні з іншими косметичними засобами
1. Убтан 100% натуральний і абсолютно безпечний для шкіри продукт. Порошкоподібна суміш дозволяє не застосовувати емульгатори, стабілізатори чи загущувачі. Хоча часто виробники заявляють про їх нейтральність, але це, будьмо відверті, сумнівно. По-друге, більшість трав, які входять до складу, виступають як антисептичний засіб, що забезпечує його гігієнічність.
2. Це — індивідуальність. Рецепт убтану можна адаптувати під будь-який тип шкіри. Ви можете приготувати за своєю власною рецептурою, котра буде адаптована під ваш тип шкіри й ваші потреби. Її можна збагатити складниками, які будуть глибоко очищати, зволожувати чи покращувати тургор шкіри.
3. Багатофункціональність. Окрім засобу для очищення шкіри, його часто застосовують як скраб чи маску. Навіть якщо убтан дуже делікатного помелу, ви завжди зможете додати до нього абразив, скажімо, каву чи помелені кісточки фруктів, і ви отримаєте чудовий скраб.
4 Екологічність. Завдяки його натуральності, убтан безпечний для довкілля, що на сьогодні є теж важливим компонентом.
Переваги застосування убтану у щоденному догляді за шкірою:
Убтан містить натуральні інгредієнти, до його складу можуть входити борошно зі злаків, рису, нуту, гороху та ін., трави, корені рослин, порошок мінералів, шрот з насіння, горіхів, різноманітні спеції та ін. Ці компоненти не тільки очищують шкіру, але й забезпечують їй захист та догляд. Завдяки цьому, убтан:
• Чудово очищує шкіру, видаляє бруд і зайвий жир і при цьому не змінює РН шкіри.
• Залежно від компонентів і помелу, убтан може містити дрібні часточки, які ви відчуваєте на обличчі та під руками під час використання. Власне, завдяки абразивним складникам відбувається додатковий масаж шкіри, що сприяє покращенню кровообігу та оновленню клітин.
• До складу убтану часто входять компоненти, які забезпечують шкірі живлення або зволоження. Для шкіри, на якій присутні вікові зміни, застосовують рослини та мінерали, які впливають на тургор шкіри та її текстуру. Убтани, до яких входять трави, які усувають подразнення чи мають загоювальний ефект, призначені зазвичай для шкіри, схильної до прищів чи подразнень. Таким чином формуються різноманітні рецептури убтану для кожного типу шкіри та потреб.
Використання порошку убтану для очищення обличчя:
Для того, щоб очистити обличчя убтаном, вам необхідно розвести невелику кількість порошку з теплою водою та нанести на обличчя, шию та зону декольте. Далі робите все як зазвичай при вмиванні, лише пам’ятаючи, що убтан не піниться і руки не ковзають по обличчі. Тому вмивання скоріше нагадує легкий масаж. Намагайтеся слідкувати за тим, щоб паста з убтану була не густою, а достатньо розведена водою. Обережно поводьтеся зі шкірою навколо очей. Якщо у вас на обличчі макіяж, тоді перед вмиванням убтаном бажано видалити косметику навколо очей. Для цього чудово підходить будь-яка натуральна олія (мигдалева, кунжутна, кокосова та ін.). Попереднє нанесення масла на шкіру довкола очей чудово захистить її як від жорсткої води, так і від надмірного скрабування убтаном. Втім, змийте убтан теплою водою, і якщо у вас жирна шкіра або розширені пори, завершіть вмивання холодною водою.
Після очищення шкіри убтаном продовжте свій звичний догляд за шкірою, до прикладу — нанесення крему чи сироватки.
Використання порошку убтану для очищення тіла

Шкіра на тілі не така делікатна, як на обличчі, тому у душі ви можете відразу наносити сухий порошок на вологе тіло. Далі за потреби зволожуйте тіло до утворення пасти безпосередньо вже на шкірі.
Убтани для очищення тіла мають дещо абразивну структуру, тому після використання убтану бажано нанести масло чи молочко для тіла. Після таких спа-процедур, процедур, повірте, ваша шкіра буде мати чудовий вигляд та неймовірно приємною на дотик. Якщо ж вас зацікавив цей неймовірний косметичний продукт, пропонуємо вам спробувати самостійно приготувати убтан.
Далі ви знайдете кілька традиційних індійських рецептів убтану для різних типів шкіри, які ви точно можете приготувати своїми руками. Спробуйте, це не складно, а результат на обличчя 🙂
Рецепти убтану:
Убтан з куркуми молока та нуту
Куркума, відома своїми протизапальними та антимікробними властивостями, часто є одним з ключових інгредієнтів у багатьох рецептурах убтану. Приготування доволі просте: змішайте чайну ложку куркуми з двома ложками молока та додайте муку з нуту до утворення рідкої пасти. Нанесіть на обличчя на 15–20 хвилин, потім змийте теплою водою. Цей убтан допомагає освітлити шкіру, вирівняти колір обличчя, усунути запальні процеси.
Убтан з нутової муки, молока та меду
Муку з нуту, яку інколи називають бесан, часто застосовують в убтанах, оскільки вона чудово очищає шкіру. Змішайте дві столові ложки муки з нуту з 1 чайною ложкою рідкого меду та достатньою кількістю молока, щоб утворилася не густа паста. Нанесіть її на обличчя і залиште до повного висихання, потім змийте теплою водою. Цей убтан відлущує шкіру, видаляє змертвілі клітини, обличчя стає свіжим та сяючим.
Убтан з шафраном і трояндовою водою
Шафран — «золото» у догляді за обличчям. Він відомий своїми освітлюючими та зволожуючими властивостями. Замочіть кілька тичинок шафрану в 100 мл трояндової води та залиште на ніч. Вранці розітріть тичинки шафрану і змішайте суміш шафрану і трояндової води зі столовою ложкою нутової муки до отримання пасти. Нанесіть цей убтан на обличчя, а коли висохне, змийте та протріть шкіру трояндовою водою.
Убтан з вівсянки, глини, меду та лимону
Вівсянка та глина — чудові ексфоліанти, які допомагають видалити забруднення та змертвілі клітини шкіри. Змішайте 2 столові ложки вівсяної муки з 1 ч. ложкою глини (біла, зелена — на ваш вибір) та 1 ч. ложкою меду з 1 ч. ложкою лимонного соку. Все добре змішайте і додайте трохи води, щоб утворилася паста. Нанесіть суміш на обличчя, акуратно промасуйте круговими рухами та змийте теплою водою. Нанесіть крем чи косметичну олію для живлення шкіри. Цей убтан добре очищає та «оживляє» шкіру. Можна застосовувати щодня.
Недоліки убтану
Попри користь убтану для шкіри, досвід його застосування у сучасному житті виявив деякі недоліки, які найчастіше відзначають користувачі.
По-перше, убтан позбавлений додаткової ароматизації. Його запах — це натуральний аромат трав у поєднанні зі злаками та іншими наповнювачами. Ми звикли, коли беремо до рук шампунь, мило чи інший миючий засіб, підносити їх до носа, щоб протестувати аромат. Це збуджує нашу уяву і налаштовує на певний настрій. Тому для тих, хто віддає аромату важливу роль, убтан, скоріш за все, принесе розчарування. Поєднання трав зі злаками дає легкий теплий та слабо виражений трав’яний аромат.
По-друге, — це його порошкова текстура. Наша звичка до мильних засобів робить дещо незвичним застосування порошку для вмивання. Піна у нас асоціюється з миттям та змиванням бруду, тож якщо її немає, це дещо незвично. Убтан не піниться, а якщо у його складі є мильний горіх чи солодка, які дають незначний ефект мильності, проте він майже не відчутний і це дещо незвично. Та попри такі незначні недоліки, цей засіб вартий вашої уваги за його користь для нашої краси.
Перед використанням убтану пам’ятаємо:
– тестуємо продукт перед його нанесенням, щоб виключити алергічну реакцію на складники;
– для кращого результату маски з убтаном застосовувати 2-3 рази на тиждень;
– уникаємо активного тертя шкіри під час вмивання, оскільки убтан сам по собі є м’яким відшулущуючим засобом;
– не використовуємо убтан при грибкових та інфекційних захворюваннях, а також за наявності куперозу;

One Comment
Тіна
Роблю убтан сама і дуже мені подобається, раджу попробувати.