Догляд за волоссям

Основні причини випадіння волосся

Якщо ви зіштовхнулися з проблемою випадіння волосся, це не може не засмучувати. Волосся — безумовний атрибут нашої краси, і його стан відіграє важливу роль у нашому образі. Щоразу, розчісуючи волосся, споглядати його втрату — ситуація ще та, погодьтесь. Проте за умови грамотного підходу та бажання цю проблему можна подолати.

Перш за все, варто пам’ятати, що волосся не лише елемент краси, а також показник нашого здоров’я. Коли волосяний фолікул недоотримує необхідні поживні речовини, його стан погіршується, що зазвичай може призвести до випадіння волосся навіть від незначного дотику або під власною вагою. Значна втрата волосся та відмирання цибулин називається алопецією. Такий випадок потребує тривалого лікування у спеціалістів. Існує безліч причин, які можуть призводити до цього, і не завжди вони пов’язані з серйозними захворюваннями.

По-друге, втрата волосся може бути тимчасовим явищем. Наприклад, зміна сезонів, пережитий стрес чи вживання ліків, чи навіть переїзд до іншої кліматичної зони. Тому не варто панікувати, а дати собі часу для врегулювання ситуації. І по-третє, не існує універсального засобу від випадіння. Найкращий засіб від випадіння для вас — той, який усуває вашу проблему, і це не завжди дорогі засоби. Тож давайте розберемо основні причини випадіння волосся та розглянемо можливі способи їх усунення.

Причини втрати волосся:

1. Неправильний догляд за волоссям.

Неправильний догляд може спричинити незначне випадіння волосся. Ця проблема найменш складна, оскільки доволі легко усувається і не потребує значних зусиль. Агресивні шампуні, які можуть пересушувати волосся, сприяють розшаруванню волосся та його стоншенню, а також часте використання фену чи плойки сприяє погіршенню ситуації. Але не менш важливо звернути увагу на частоту миття та вибір засобів для захисту від зовнішніх факторів.

Якщо неправильний догляд спричинив випадіння волосся, зверніть увагу на:

Частоту миття волосся. Щоденне миття волосся зіпсує навіть саме стійке волосся — це питання часу. Щоразу, коли ви миєте волосся, воно втрачає захисну плівку і дещо пересушується. Та захисні сили організму його за деякий час відновлюють. Часте миття призводить до того, що організм не встигає реабілітувати волосся, тож воно стає тьмяним, швидко жирніє (активізовуються жирові залози для порятунку волосся), тьмяніє і врешті руйнується структура самої волосини. Таке волосся починає випадати за рахунок того, що волосина на розрив дуже слабка і часто ламається. Робимо висновок: якщо у вас жирне або дуже сухе волосся — у більшості випадків це пов’язано з частотою миття і шампунем. Мити волосся, якщо воно жирне, достатньо 2–3 рази на тиждень, а для сухого чи нормального — 1–2 рази. Використовуйте м’які шампуні без сульфатів та бажано з нейтральним pH.

Використання природних засобів для догляду. Натуральні олії (кокосова, арганова, реп’яхова), ополіскувачі у вигляді трав’яних настоїв (ромашка, кропива), натуральні кондиціонери з додаванням ефірних олій — все це живить, захищає та зміцнює волосся та корені. Наприклад, маска з кокосової олії раз на тиждень зволожує волосся і зменшує ламкість.

Захист волосся від сонця влітку. Пряме сонячне проміння дуже легко руйнує захисний шар волосся, особливо щойно помите. Тривале перебування волосся під прямим сонячним промінням робить його сухим і тьмяним, послаблює його структуру. Особливо до цього чутливе русяве волосся. Зробіть для себе правило застосовувати захисні спреї з SPF або прикривати волосся головними уборами.

2. Неповноцінний раціон

Для того щоб раціон вплинув на стан вашого волосся, він має носити системний характер тривалий час. Кожна свідома людина розуміє, що здорове харчування — ключ до здоров’я та молодості, а навпаки, погане харчування веде до зворотного.

Раціон для здоров'я волосся

Щоб ваш раціон назвати повноцінним, він має включати всю гамму потрібних організму елементів. Для цього раціон має складатися з повноцінних білків, вітамінів, мікроелементів, жирів, амінокислот. Особливу увагу варто приділити суперфудам, продуктам, які максимально корисні і повинні бути включеними у ваш раціон. Наприклад, жирні сорти риби, зелень, насіння чіа, спіруліна, авокадо, ягоди годжі чи кіноа містять антиоксиданти та поживні речовини, що підтримують здоров’я волосся. Не забувайте про сезонні продукти. Влітку щодня споживайте ягоди (чорниця, малина, полуниця) та фрукти (абрикоси, персики), вони багаті на вітамін C та антиоксиданти, що забезпечують міцність капілярам та судинам. Намагайтеся уникати, а краще взагалі відмовитися від важкої їжі, додайте пробіотики (кефір, натуральний йогурт). Отже, якщо бажаєте красивого та здорового волосся, збалансоване харчування має стати основою на шляху до красивого та здорового волосся.

3. Проблеми з шлунково-кишковим трактом (ШКТ)

Волосся та травлення

Можливість отримати з їжі корисні речовини залежить від роботи кишечника. За будь-яких порушеннях з боку ШКТ знижується рівень засвоювання продуктів, а отже, і поживних речовин. Дисбактеріоз, гастрит чи інші проблеми з ШКТ можуть призвести до дефіциту вітамінів і мікроелементів, що послаблює волосся і провокує його випадіння. Якщо є хронічна проблема з ШКТ, тоді варто звернутися до профільного лікаря.

4. Остеохондроз та спазми м’язів шийного відділу

Ще однією причиною випадіння волосся може бути недостатнє кровопостачання судин та капілярів голови, викликане остеохондрозом шийного відділу. Неправильна постава голови та хребта під час роботи за комп’ютером, погане чи незручне положення голови під час сну або травми голови можуть призвести до розвитку шийного остеохондрозу.

Волосся та остеохондроз

Крім того, стрес та напруження найчастіше викликають напруження саме у плечовій зоні та шиї. Як результат, відбувається защемлення судин і порушення кровотоку до голови, а саме його зменшення. Капіляри шкіри голови недоотримують достатньо кисню та поживних речовин, що призводить до ослаблення волосся. Щоб уникнути цього стану, намагайтеся по можливості займатися фізичними вправами, плаванням чи будь-яким іншим навантаженням, що дає змогу зміцнити хребет і тонізувати м’язи тіла. Практикуйте на роботі в перервах вправи для шиї, легку руханку, вдома можна спробувати самомасаж голови та шийного відділу. Неважливо, що саме ви оберете, головне, щоб це стало вашою звичкою і частиною життя.

5. Стрес і підвищений рівень кортизолу

Стрес — це, мабуть, найпідступніший чинник і одна з основних причин випадіння волосся, і не тільки. Реалії сьогодення ставлять нас впритул до ситуацій, де стрес — його складова.

Волосся та стресс

На жаль, є випадки, коли немає можливості його позбутися, або обставини змушують робити те, що не приносить задоволення, з часом невдоволення переростає у стресовий стан. Хронічний стрес підвищує рівень кортизолу, гормону, який порушує цикл росту волосся, змушуючи фолікули передчасно переходити у фазу спокою, що призводить до дифузного випадіння. Крім того, стрес погіршує засвоєння їжі, через що організм недоотримує поживні речовини. Поганий сон, який часто провокує стрес, лише посилює проблему, адже під час сну волосся відновлюється. І це, на жаль, далеко не все, що чинить стресовий стан з нашим організмом.

Медикаментозне вирішення проблеми можливе у деяких випадках, але частіше це маскування проблеми, оскільки жодні ліки не можуть змінити ваш світогляд та ваші думки. У цій ситуації найкраще працюють компенсаторні дії, які можуть спонукати наш організм тримати рівень кортизолу в нормі, а ендорфіни — навпаки, виробляти. Спочатку необхідно навчитися керувати стресом, а згодом його зменшувати шляхом зміни своєї реакції на зовнішні подразники. Це не простий шлях, та під силу кожному. Допомогти у цьому здатні практики з медитації, йоги чи прості дихальні вправи. Намагайтеся нормалізувати сон, лягайте спати не пізніше 10 години вечора. Обов’язково дозвольте собі маленькі радощі — прогулянки, улюблену музику чи хобі. Важливий момент: соцмережі, фільми з негативним змістом чи комп’ютерні ігри — лише закріплять ваш стрес.

6. Гормональні порушення

Гормональний дисбаланс (наприклад, проблеми зі щитовидною залозою, підвищений рівень тестостерону чи естрогену) часто стає причиною випадіння волосся. У жінок це може проявлятися після пологів, під час менопаузи чи інших захворюваннях.

Волосся та гормони

У чоловіків гормональна алопеція частіше пов’язана з дією дигідротестостерону (DHT), який послаблює фолікули. У цьому випадку обов’язково зверніться до ендокринолога. Аналізи на гормони (ТТГ, Т3, Т4, тестостерон) покажуть порушення в організмі. Самолікування тут небезпечне!

Загальні рекомендації для зміцнення волосся:

Щоб зупинити випадіння волосся та повернути йому здоров’я, важливо діяти комплексно. Навіть якщо у вас чудове волосся, намагайтеся слідувати простим та ефективним правилам, про які ви, скоріш за все, чули не раз:

Щоразу, як тільки стикаєтеся з неприємними розмовами, ситуаціями чи помічаєте власні негативні думки, намагайтеся вийти з зони негативу, навчіться перемикатися і знижувати значущість дрібних проблем. Ввімкни життя на позитив. Проявляйте креативність, спробуйте компенсувати негатив позитивом у будь-який спосіб. Якщо нічого не придумується — дихайте, дихайте, дихайте. Дихальні вправи — універсальний метод, який допомагає у будь-якій ситуації.

Життя на позитиві

Висипайтеся. Сон 7–8 годин на добу допомагає організму відновлюватися, і зокрема волосяним фолікулам теж.

Їжте із задоволенням без супроводу чи споглядання негативних новин. Смачна і корисна їжа, багата на суперфуди та сезонні продукти, покращить стан здоров’я волосся, і не забувайте пити достатньо води.

Будьте активними. Фізична активність (йога, прогулянки, танці) чудово впливає на нашу фізіологію та імунітет, що безсумнівно вплине на стан волосся.

Спробуйте маски від випадіння волосся домашнього приготування, рецепти яких ми вам підготували тут>>

Якщо тривалий час випадіння волосся не припиняється, зверніться до трихолога.

Висновок:

Випадіння волосся — це сигнал організму, що щось пішло не так. Правильний догляд, збалансоване харчування, контроль стресу та увага до здоров’я допоможуть повернути волоссю силу й красу. У догляді за волоссям не забувайте про ефективність домашніх масок та ополіскувачів для волосся, рецепти яких ви знайдете у статті «Ефективні засоби для зміцнення волосся». Здорове волосся — це реально, якщо підійти з любов’ю до себе! Пам’ятайте, ви найкращі!

Хороший настрій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *