додаткові олії
Догляд за обличчям,  Догляд за тілом

«Додаткові» олії в косметології

«Додаткові» олії в косметології – це олії, які застосовуються в основному терапевтично. Коли є проблема зі шкірою, підбирається відповідне масло, яке найкраще справляється з цією проблемою або підходить вам. Такі олії застосовуються в основному в поєднанні з іншим маслом «основою».

Нижче наведені деякі так звані «додаткові» олії в косметології, але це далеко не повний перелік.

Олія огірочника

Золотисте масло, що отримується з насіння огірочника, є одним з найцінніших природних джерел гамма-ліноленової кислоти, відомих на сьогодні (ГЛК дуже корисна для шкіри — в нашому організмі вона виробляється з лінолевої кислоти, проте природне старіння організму, неправильне харчування, шкідливі звички можуть перешкоджати її нормальному утворенню). Олія огірочника добре допомагає при екземі, передчасному старінні шкіри, а також знімає передменструальну напругу. Особливо рекомендується для сухої шкіри.

Олія жожоба

олія огірочника

Олія, що одержується з бобів цієї вічнозеленої рослини американських пустель, колись високо цінувалася ацтеками, які з її допомогою захищали свою шкіру від сонячних опіків і пересихання. Фактично, олія жожоба – це рідкий віск, що є схожим за властивостями зі шкірним салом людини. Будучи природним антибактеріальним засобом, допомагає при екземі, псоріазі та вугровому висипі. Рекомендується для будь-якого типу шкіри.

Олія звіробою

олія звіробою

Це густе масло насиченого янтарно-червоного кольору. Олія звіробою має протизапальні, ранозагоювальні та болезаспокійливі властивості. Це фактично масляна витяжка свіжої рослини, яку отримують шляхом настоювання її на оливковій олії під прямим сонячним промінням. Відбувається певний процес ферментації, в результаті чого ми отримуємо чудовий продукт, яким лікують складні ураження шкіри. Це масло підходить для жирної шкіри та шкіри, схильної до висипань та запалень.

Олія календули

масло календули

Має красивий яскравий колір. Отримують шляхом «вимочування» рослини в соняшниковій олії. Олія календули багата на бета-каротин та сапоніни. Масло календули, як і масло звіробою, застосовується в основному в лікувальних цілях. Календула добре справляється з рубцями та розтяжками на шкірі, а також заспокоює подразнену шкіру.

Конопляна олія

олія з насіння коноплі

Зелене масло, яке отримують з насіння коноплі. Олія надзвичайно поживна та смачна, і в косметології знайшла своє застосування відносно недавно. Особливість конопляної олії в ідеально збалансованому складі двох незамінних жирних кислот – ліноленової та альфа-ліноленової. Окрім того, це непогане джерело ГЛК. Чудово підходить для застосування як в їжу, так і в косметичних цілях для людей старшого віку та для тих, у кого зневоднена шкіра.

Кунжутна олія

кунжутна олія

Кунжутна олія широко застосовується на сході як масло для масажу та захисту шкіри. Ця олія має слабку маслянистість, проте чудово поглинається глибокими шарами шкіри та добре розслаблює. Кунжутна олія найбільш ефективна серед інших щодо захисту шкіри від сонячних променів. Кунжут є цінним джерелом лінолевої кислоти, широкого спектра вітамінів, мікроелементів, лецитину та амінокислот. Рекомендоване для шкіри будь-якого типу.

Олія макадамії

олія макадамії

Густе масло, яке ще називають маслом австралійського горіха. Як і масло жожоба, воно схоже за своїм складом на секрет сальних залоз людини. Масло макадамії багате олеїновою, лінолевою, ліноленовою, пальмітолеіновою кислотою, а також тригліцеридами стеаринової та пальмітинової кислот. Олія чудово зволожує шкіру та відновлює ліпідний бар’єр, збільшує мікроциркуляцію лімфи, перешкоджає виникненню набряків; відновлює та вирівнює текстуру шкіри, пошкоджену дерматитами, екземою чи псоріазом.

Морквяна олія

морквяна олія

Морквяну олію отримують з насіння моркви. Масло моркви чудово очищує та лікує шкіру. В морквяній олії в значній кількості присутній бета-каротин, тому в поєднанні з кунжутним маслом ви не «підсмажитесь» на сонці, а отримаєте безпечну рівномірну засмагу. Масло застосовують від плям на шкірі та точкових висипів. Відновлює обгорілу на сонці шкіру та захищає її. Особливо рекомендована ця олія для зрілої шкіри та для боротьби з морщинами.

Олія з пророслої пшениці

олія з пророслої пшениці

Густе олія золотистого кольору, є цінним джерелом вітаміну Е – білкового антиоксиданту, який зберігає від окислювальних процесів, а також вітаміни А і D. Олія пророслої пшениці чудово підходить для сухої та зрілої шкіри. Ця олія також активно стимулює обмінні процеси. При тривалому застосуванні значно покращує колір обличчя, зменшує видимість зморшок, особливо мімічних. Іноді застосовують для масажу, розтяжок на шкірі, відновлення шкіри після подразнень вітром чи холодом.

Олія примули вечірньої (енотери)

олія примули вечірньої

До недавнього часу олія примули вечірньої не застосовувалась в офіційній медицині, лише у народній у вигляді чаю з листя, що закріплює. Та з часом дослідження в офіційній медицині показали великий вміст гамма-ліноленової кислоти в олії насіння, і енотера відразу ж посіла вагоме місце як дієтичний продукт, так і косметичний засіб.

Читайте також «Основні олії у догляді за шкірою»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *