Олія примули вечірньої (Oeonthera Biennis – енотера) – займає важливе місце у світі косметики. Вона є однією з небагатьох рослин, що здатна позитивно впливати як на здоров’я нашої шкіри, волосся так і на жіночий організм в цілому. Навіть найбільш сухе та пошкоджене волосся піддається відновлювальній силі олії примули вечірньої, оскільки у ній міститься така сила вітамінів, ферментів, амінокислот та інших елементів, що вона здатна творити дива.
Олія примули вечірньої – склад та властивості
Олія примули вечірньої використовується в багатьох косметичних засобах. ЇЇ зазвичай використовують як засіб для обличчя або під очі. Дуже популярно купувати чисту олію примули вечірньої в крихітних капсулах. Після відкриття її можна наносити безпосередньо на обличчя, змішуючи з кремом, лосьйоном для обличчя або кондиціонером для волосся. Варто пам’ятати, що олія примули вечірньої має відновлюючі та глибоко регенеруючі властивості. Цей засіб також чудово працює як відновлююча сироватка як для шкіри, так і для уже пошкодженого, зневодненого та освітленого волосся з високою пористістю.
Це все завдяки складу примули вечірньої до якої входять жирні кислоти:
- 1,8% стеаринова кислота (насичена)
- 2,0% альфа-ліноленової кислоти, омега-3 (поліненасичені)
- 5,4% олеїнова кислота, омега-9 (мононенасичені)
- 6,2% пальмітинова кислота (насичена),
- 75% лінолева кислота, омега-6 (поліненасичені).
- Олія примули вечірньої містить дуже велику кількість вітаміну Е, який, як відомо, є дуже сильним антиоксидантом, який уповільнює процес старіння
Крім того, масло примули вечірньої містить:
– Вітамін Е, фітостероли, сірку, амінокислоти, триптофан і мінерали, такі як: цинк, селен, магній і кальцій.
– Фітостероли – які здатні стимулювати синтез колагену. Завдяки наявності в олії вечірньої примули фітостеролів, воно зменшує деградацію еластину, забезпечує життєву силу і здоров’я волосся, щоб воно міцно вкорінилося в цибулинах.
– Триптофан є дуже важливим інгредієнтом, який використовується для запобігання випадінню волосся. Його дефіцит в організмі викликає облисіння чи посилене випадіння волосся.
– Амінокислоти сірки беруть участь у відновленні пошкоджених волокон волосся. Це пояснюється тим, що основним будівельним матеріалом волосся є білки (включаючи кератин, який складається з амінокислот).
– Цинк – запобігає випаданню волосся і зупиняє облисіння і навіть прискорює ріст волосся.
– Селен — потужний антиоксидант із властивостями, які уповільнюють процес старіння волосся.
– Магній – бере безпосередню участь у виробленні білків (в тому числі кератину) і підтримує дію сірчаних амінокислот, якими багата олія примули вечірньої.
– Кальцій — його дефіцит призводить до посиленого випадання і витончення волосся.
Олія примули для волосся
Олія примули вечірньої незамінна в регенерації та кондиціонуванні пошкодженого та зневодненого волосся. Молекули поліненасичених жирних кислот (в основному лінолевої кислоти), що переважають у складі, роблять масло примули вечірньої особливо придатним для волосся з високою пористістю, яке майже повністю втратило блиск і еластичність.
У поєднанні з іншими маслами, призначеними для регенерації, це потужна зброя в боротьбі за красиве і здорове волосся. До того, олія примули вечірньої має не лише силу відновлювати пошкоджену структуру волосся. Завдяки великим часткам омега-6 жирних кислот забезпечує хороший захист волосся. Мікроскопічний оклюзійний шар, що утворюється на поверхні волосся, захистить волосся від тепла (як природного, так і механічного – фену чи плойок).
Ваше волосся закохається в олію вечірньої примули, особливо після її використання як для пасом та і для шкіри голови. Таку процедуру достатньо проводити, навіть раз на тиждень, і це принесе чудові результати.
- Застосування олії нагадує нанесення масок для волосся – змінюється тільки консистенція косметичного засобу (олії) і час, необхідний для його витримування на волоссі. Найкраще залишити на ніч, але перше нанесення можна зробити на годину-дві – переконайтесь, як масло подіє на певний тип волосся. Може виявитися, що для живлення волосся достатньо однієї години процедури.
- Масло примули вечірньої є ідеальним захисним кондиціонером для волосся. Багато жінок охоче використовують його не тільки під час нічного (або оптимально – годинного) змащування волосся. Завдяки тому, що ця олія надає пасмам блиску, її з успіхом можна використовувати як сироватку, яку можна кілька разів на день наносити на сухі пасма, щоб зробити їх блискучими, м’якими та приборкати неслухняні пасма. На додаток, масло примули вечірньої можна використовувати навіть кілька разів на день.
- Оскільки тільки натуральні олії мають здатність проникати всередину волосся і живити його як зовні, так і зсередини, олія вечірньої примули дуже добре діє і на вологе волосся. Найкраще наносити олію примули вечірньої після ванни, починаючи з середини довжини, яка приблизно дорівнює лінії вуха, тоді засіб не потребує змивання.
- Крім того, після такого використання укладання полегшується, а час висихання скорочується. Як наслідок, волосся не буде піддаватися дії високих температур протягом коротшого періоду часу. Масло примули вечірньої не дозволить волоссю втрачати вологу зсередини, тому ви чудово подбаєте про водно-ліпідний баланс волосся.
Олія примули вечірньої для шкіри
Олія примули вечірньої використовується в догляді за шкірою, оскільки вона може відновлювати клітини шкіри та регулювати клітинну активність. Використовується в косметичних цілях оскільки виявляє відмінні заспокійливі та зволожуючі властивості, крім того, вона досить м’яка для використання на чутливій та передчасно старіючій шкірі. Вважається, що вона не тільки зволожує, але й покращує пружність, а також текстуру шкіри яка лущиться, що робить її ідеальним інгредієнтом у косметичних засобах для зрілої шкіри. Маючи в’яжучі та пом’якшуючі властивості, вона сприяє здоровому, чистому, омолодженому кольору обличчя. Присутність лінолева та гамма-ліноленова кислот в олії вечірньої примули полегшують процес загоєння, зменшують появу рубців і заспокоюють запалення. Олія примули вечірньої усуває шорсткість, зморшки, почервоніння, сухість. Олія, як відомо, заспокоює шкіру уражену акне, екземою та псоріазом. Переваги примули вечірньої для шкіри роблять її чудовою олією-носієм для всіх типів шкіри. Вона є безпечною для щоденного використання.
Олія примули вечірньої для внутрішнього застосування
Вважається, що олія примули вечірньої, яка використовується в медицині, полегшує головний біль, запаморочення, болі в м’язах і слабкість, втому, уповільнення рефлексів і дратівливість. Вважається, що він сприяє ясному розуму, рішучості та концентрації, покращуючи координацію, апетит, імунітет, пам’ять, чуттєвість і бадьорість.
В Аюрведі та традиційній китайській медицині терапевтичні властивості рослини та її олії шанувалися та використовувалися для регулювання та вирішення проблем, пов’язаних із кровообігом, запаленням, жіночою репродуктивною системою, дихальною та нервовою системами. У різних індіанських групах і в громадах ранніх поселенців різні частини рослини використовували для приготування настоїв, припарок і місцевих паст, призначених для лікування синців, ран і ожиріння. Для деяких племен коріння рослини навіть було частиною основного раціону. Його переваги також використовувалися для підтримки харчування та живлення, а також для заспокоєння таких неприємних відчуттів, як біль у горлі, болі в животі, шлунково-кишкові проблеми та геморой.
One Comment
Соломія
Раніше примулу можна було купити в аптеці, зараз тільки через інтернет. Не знаю як для обличчя, а для волосся дійсно хороша. Волосся відновлює якщо користуватись тривалий час, від випадіння не пробувала, думала тільки на волосся, а не на шкіру голови. Треба спробувати