Олія примули вечірньої
Догляд за волоссям,  Догляд за обличчям

Олія примули вечірньої – сила жовтих квітів для волосся та шкіри

Енотера (Oenothera biennis – ботанічна назва) або примула вечірня – чарівна квітка, яка починає розпускатися, як тільки сонце торкається горизонту на заході.

Поширена польова рослина, яка зустрічається у багатьох частинах світу і здавна використовується для різноманітних медичних та косметологічних цілей. Особливо примула вечірня набула популярності після глибшого вивчення її хімічного складу. З’ясувалося, що всі частини рослини мають багатий склад активних речовин. Найцінніший компонент – олія примули вечірньої, яку отримують зі спілого насіння.

Склад олії примули вечірньої

примула вечірня

Склад олії примули вечірньої складає до 80 % лінолевої кислоти, гамма- і альфа-лінолеві складові, ейкозенова кислота, яка рідко зустрічається, олеїнова, стеаринова і пальмітинова кислоти. Унікальність масла полягає в дуже рідкому поєднанні компонентів, які взаємопідсилюють дію один одного. Цікавим є те, що це єдина рослинна олія, яка за своїми характеристиками схожа на риб’ячий жир. В олії примули присутні основні макро- та мікроелементи, такі як: К, Cа, Na, Mg, Zn, Fe, Mn, Cu, Se, а також вітаміни С і Е. У квітках рослини міститься фітостерин та жовтий пігмент. У листі є флавоноїди, пентозани, флобафени, смоли, дубильні речовини, аскорбінова кислота, і той самий фітостерин.

Олія примули вечірньої для шкіри

Олія примули вечірньої для обличчя

Олія примули вечірньої – універсальне масло, яке підходить для будь-якого типу шкіри.  Воно має очищувальну, зволожуючу, живильну, пом’якшувальну та відбілюючу дію. Його можна додавати у різні косметичні продукти для підсилення їх дії, а також застосовувати як монопродукт. Все залежить від типу вашої шкіри та індивідуальної реакції на олію. Для чутливої шкіри можна спробувати розбавити її олією-носієм, такою як кокосова або жожоба. Якщо ви використовуєте чисту олію примули вечірньої, її рекомендується наносити перед зволожуючим кремом, тоді крем виступає як своєрідний фіксатор олії, і вона краще поглинається шкірою. Також ця олійка може бути чудовим компонентом маски домашнього приготування. Завдяки її антиоксидантним властивостям вона є чудовим бар’єром від негативного впливу вільних радикалів, що особливо актуально для зрілої шкіри.

Інколи олію примули вечірньої порівнюють з олією шипшини за схожість їх складу. Так, і справді, їх склад дещо схожий, проте вони різні. Олія шипшини багата значним містом вітаміну С та іншими антиоксидантами, які допомагають освітлити шкіру та вирівняти її тон. Олія примули вечірньої містить більше гамма-лінолевої кислоти, завдяки чому вона чудово зволожує та заспокоює запалену шкіру. Олія шипшини є більш «сухою» олією, яка досить швидко вбирається шкірою, тоді як олія примули вечірньої густіша і може знадобитися більше часу для повного поглинання шкірою.

Олія примули вечірньої для волосся

примула вечірня для волосся

Користь олії примули вечірньої для волосся безперечна, особливо що стосується регенерації пошкодженого та зневодненого волосся. Молекули поліненасичених жирних кислот (в основному лінолевої кислоти), а їх, як відомо, найбільше у складі, ефективно відновлюють виснажене волосся, яке стало пористим і втратило свою еластичність та блиск. Олія примули вечірньої можна поєднувати з іншими оліями, призначеними для відновлення волосся – так ви отримаєте ще ефективніший засіб для волосся. Важливо те, що олія примули вечірньої не лише відновлює пошкоджену структуру волосся, а й створює мікроскопічний оклюзійний шар на поверхні волосся, що захищає його від подальших ушкоджень як природного, так і механічного – фену чи плойок. Тож при тривалому застосуванні ви зможете не лише відновити пошкоджені локони, а й відростити здорове волосся. Застосовують олію примули як для волосся, так і для шкіри голови.

Основні властивості олії примули вечірньої

Зволожувальні властивості: насичена гамма-лінолева кислота (GLA), яка міститься в олії, по своїй природі є зволожуючим компонентом для шкіри. Саме тому ця олія добре себе зарекомендувала як пом’якшуючий та зволожуючий засіб для сухої чи загрубілої шкіри. GLA в олії примули вечірньої працює як певний бар’єр, який перешкоджає трансепідермальній втраті вологи з шарів шкіри.

Протизапальні властивості: запалення часто є основною причиною поширених захворювань шкіри, таких як акне, розацеа, екзема, псоріаз чи дерматит. Масло примули вечірньої в цьому випадку виступає як природний протизапальний засіб, який допомагає зменшити почервоніння та подразнення шкіри, поступово заспокоюючи її.

 – Заспокійливі властивості: сприяє нормалізації емоційного стану, усуває або зменшує відчуття передменструальної напруги, нормалізує менструацію, полегшує перебіг клімактеричного періоду. Сприяє покращенню якості сну, та усуває різкі перепади настрою.

Омолоджуючі властивості: нестача кислот в організмі часто є однією з причин проблем зі шкірою. Саме тому масло примули вечірньої, таке багате на ненасичені та насичені жирні кислоти, вживають як омолоджуючий засіб, який заповнює їх нестачу в організмі. Масло енотери сприяє підвищенню еластичності та пружності шкіри, а також усуненню її сухості. Крім того, олія примули вечірньої містить антиоксиданти, які допомагають нейтралізувати негативний вплив вільних радикалів, які, як відомо, є однією з причин старіння клітин нашого організму.

Освітлення пігментних плям на шкірі: пігментні плями – супутник вікових змін шкіри, підстерігають як жінок, так і чоловіків, та на щастя, сьогодні є багато засобів боротьби з ними. Олія примули вечірньої є однією з таких засобів. Вона пригнічує вироблення ферменту під назвою тирозиназа, який спричиняє надлишок меланіну, що, в свою чергу, провокує пігментацію шкіри.

Очищення шкіри від прищів: прищі часто спричинені гормональними порушеннями в організмі, і щоб збалансувати ці гормони, необхідна достатня кількість GLA в організмі людини, що, власне, і здатна забезпечити олія примули вечірньої.

Природа створила неймовірно корисні для нас рослини, наділивши їх силою зцілювати та допомагати нам. Примула вечірня одна з тих рослин, яка може стати для вас чудовим помічником у догляді за нашою зовнішністю та здоров’ям.

Пропонуємо вам кілька рецептів застосування масла примули для обличчя:

Інгредієнти: 2 жовтки перепелиних яєць, ¼ ч. ложки квіткового меду, 1 ст. ложка холодного зеленого чаю, 1 ч. ложка нутової муки, 3-4 капсули масла примули вечірньої.

Змішайте всі інгредієнти, якщо суміш буде занадто рідкою, додайте більше нутової муки. Нанесіть маску на обличчя, можна і на руки, і залиште до повного висихання, але не допускайте сильного засихання. Змийте теплою водою і нанесіть зволожуючий крем.

Змішайте: 1ст. ложку масла шипшини, 3 капсули масла примули і по 1 каплі ефірної олії лимона і лаванди. Нанесіть масляну суміш на обличчя, щоб шкіра була жирною, і руки легко ковзали по масажним лініям. Пропрацюйте лоб, ніс, лінії довкола очей, підборіддя, нижню лінію щелепи, шию, можете поєднати масажні рухи й точковий масаж. Тривалість виконання масажу 10-15 хвилин. Надлишки масла на обличчі промокніть чистою паперовою серветкою та протріть шкіру лосьйоном, гідролатом чи відваром зеленого чаю.

Регулярне застосування масажу обличчя з маслом енотери значно покращує тургор шкіри та зменшує глибину зморшок.

Змішайте 1 ст. ложку мигдалевої олії і 3 капсули олії енотери. Готову суміш злегка підігрійте на паровій бані до 35-40°С (не більше), змочіть в ній ватні диски та покладіть на заплющені очі. Займіть горизонтальне положення тіла і відпочиньте 15-20 хв. Очі та чоло, поки ви лежите, можна додатково вкрити полотенцем для кращого розслаблення й утримання тепла масла. Як час сплине, зніміть патчі та промокніть чистою серветкою залишки олії (не змивайте). Якщо за годину шкіра довкола очей буде жирною, вмийте обличчя теплою водою. 

примула вечірня в медицині

One Comment

  • Соломія

    Раніше примулу можна було купити в аптеці, зараз тільки через інтернет. Не знаю як для обличчя, а для волосся дійсно хороша. Волосся відновлює якщо користуватись тривалий час, від випадіння не пробувала, думала тільки на волосся, а не на шкіру голови. Треба спробувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *