Нарешті літо! Будемо відверті: для більшості з нас – це улюблена пора року. Як приємно поніжитись на теплому сонечку, отримати щоденну норму вітаміну D та підвищити рівень серотоніну. Влітку як ніколи хочеться виглядати привабливо, тому ми вибираємо яскраве вбрання, начебто в унісон з природою, яка квітне та буяє. Та попри ці чудові речі нам не варто забувати про захист шкіри та волосся влітку від ультрафіолетового випромінювання, адже небезпека, яку несе палюче сонце, насправді дуже шкідлива. Гадаю, всі чули неодноразово про шкоду ультрафіолетових променів для здоров’я. Тривалий вплив УФ-випромінювання від сонця, негативно позначається на шкірі та волоссі. Тому захист шкіри та волосся від ультрафіолетового випромінювання – це найважливіша процедура на літо у догляді за шкірою обличчя, тіла і волосся. Отже, згадаємо основні правила перебування на сонці, щоб це не приносило нам шкоди.
Що таке засмага?

Коли на вашу шкіру потрапляє сонячне проміння тривалий час, ваше тіло переходить у режим захисту. Меланоцити починають виробляти пігмент меланін, який переміщується до кератиноцитів, клітин шкіри у верхньому шарі шкіри. Цей пігмент захищає вашу шкіру від ультрафіолетового випромінювання і діє як захисний механізм, щоб виключити пошкодження клітин. Меланін накопичується в ядрі клітини на верхній поверхні шкіри, а потім поширюється на кожну клітину відкритих частин тіла, роблячи засмагу помітною. Це природний захисний механізм, який ваше тіло використовує для захисту здоров’я вашої шкіри від шкідливих УФ-променів. Надмірне перебування на сонці протягом тривалого часу призводить до сонячних опіків, зниження еластичності шкіри, що викликає передчасне старіння. Ось чому захист шкіри та волосся влітку від ультрафіолетового випромінювання є головною задачею у догляді за собою, якщо ви прагнете зберегти молодість тіла.
Поради щодо захисту шкіри

Наносіть сонцезахисний крем: сонцезахисний крем є ключовим компонентом захисту вашої шкіри від ультрафіолету. Рясно нанесіть сонцезахисний крем широкого спектра дії на всі відкриті ділянки шкіри з SPF не менше 30. Повторно наносьте після купання або потовиділення кожні дві години.
Одягайте легкий одяг, який прикриває тіло: виберіть зручний, легкий одяг, з натуральних матеріалів (льон, шовк, бавовна), який закриває ваші руки та ноги. Крім того, одягайте сонцезахисні окуляри та панами чи капелюхи.
З 10.00 до 16.00 уникайте перебування на сонці: зранку та по обіді сонце менш агресивне, і можна трохи позасмагати.
Пийте більше води: це допоможе зберегти вашу шкіру еластичною та здоровою, що захистить її від шкідливих сонячних променів. Намагайтеся випивати мінімум вісім склянок води на день і більше, якщо ви перебуваєте на сонці.
Використовуйте зволожуючі засоби: кожного дня, а особливо якщо ви перебували на сонці, застосовуйте зволожуючі маски, креми, лосьйони чи масла. За наявності сезонних ягід, зелені та фруктів не нехтуйте приготовленими власноруч масками для зволоження шкіри.
Поради щодо захисту волосся від від ультрафіолетового випромінювання

Чи важливий УФ-захист для волосся? Вплив ультрафіолетового випромінювання на наше волосся не є таким шкідливим для здоров’я, як на шкіру, проте завдати шкоди може суттєво. Тому, якщо ви не хочете, щоб ваші локони перетворилася на копну тьмяного, ламкого та безбарвного волосся, яке ще й до того ламається, варто подбати про його захист.
Використовуйте незмивний кондиціонер із SPF: він допоможе не лише захистити ваші локони від шкідливого впливу ультрафіолету, а й додатково зволожить волосся.
Уникайте тугих зачісок (коси, пучки та хвостики), оскільки вони можуть навантажувати ваше волосся та шкіру голови, роблячи їх більш вразливими до ультрафіолетових променів. Натомість використовуйте розпущене волосся, щоб повітря могло обтікати шкіру голови та волосся.
Обполіскуйте волосся після плавання: після плавання обов’язково сполосніть волосся, оскільки хлор і морська вода можуть бути жорсткими для волосся та позбавляти його вологи, підвищуючи ризик пошкодження ультрафіолетом. Після купання промийте волосся прісною водою, щоб позбутися залишків хлору або солі. Після цього скористайтеся незмивним кондиціонером, щоб захистити волосся від сонячних променів.
Закривайте волосся та голову: при тривалому перебуванні на сонці одягайте панами чи капелюхи з широкими полями, це захистить не лише ваше волосся, а й шкіру голови.
Застосовуйте натуральні шампуні для волосся та бальзами зі зволожуючим ефектом: це буде додатковим засобом у догляді за волоссям та шкірою голови.
Фотостаріння — проблема, яка може торкнутися не лише шкіри, а й волосся, тому засобами захисту не можна нехтувати. Запобігти легше, а ніж виправити.
Сонце безжальне до нашої краси та молодості. Колагенові волокна руйнуються в десятки разів швидше під дією ультрафіолету, і зморшки можуть з’явитися і в молодому віці. Тож, дотримуючись цих простих рекомендацій, і ви зможете захистити своє волосся та шкіру від сонячних променів і зберегти їх здоров’я і красу на довгі роки.