коли необхідно пити воду
Здорове харчування

Коли необхідно пити воду

Коли необхідно пити воду? Практично завжди коли хочеться:) Вода є основним компонентом людського організму, складаючи приблизно 60% маси тіла дорослої людини. Вона відіграє ключову роль у підтримці життєвих процесів і має безліч корисних властивостей:

  1. Зволоження: вода допомагає підтримувати гідратацію клітин, що необхідно для нормального функціонування всіх органів та систем.
  2. Регуляція температури тіла: вода допомагає охолоджувати організм через потовиділення.
  3. Виведення токсинів: нирки використовують воду для фільтрації відходів з крові, що забезпечує очищення організму.
  4. Покращення травлення: вода необхідна для розчинення та кращому засвоєння поживних речовин з їжі.
  5. Підтримка здоров’я шкіри: достатнє споживання води сприяє зволоженню шкіри, робить її більш гладкою та пружною.
  6. Захист суглобів і органів: вода діє як «мастило» для суглобів і захищає органи та тканини.

Найкращим періодом коли необхідно пити воду є:

стакан води для краси

Коли ви зголодніли

Можливо, насправді ви відчуваєте спрагу. Більшість людей не усвідомлюють, що насправді відчувають спрагу, помилково плутаючи її з голодом. Мозок розпізнає ці тригери як однакові. Тож перш ніж поїсти, випийте води. Потім зачекайте кілька хвилин, і якщо бажання поїсти не зникло, можна перекусити.

Коли ви прокидаєтесь

Вранці – коли ви прокидаєтесь, найкращий час для стакана гарячої води. Наше тіло пройшло через тривале голодування й у шлунку утворилась зайва кислота, а у кишківнику продукти перетравленої їжі з минулого дня. Щоб полегшити організму очиститись додайте до води половину лимона у першу склянку води вранці, щоб отримати корисні антиоксидантні фітонутрієнти, вітаміну С і калію.  Дієтологи радять з ранку вживати саме гарячу воду і в жодному разі не холодну. Гаряча вода запускає процеси метаболізму і позитивно впливає на серцево-судинну систему нашого організму.

Щоразу, коли ви потієте

Усе, що викликає потовиділення: відвідування сауни чи перебування на вулиці в спекотний задушливий день — спричинить втрату рідини в організмі. Потовиділення – захисна реакція організму. Так ваш організм намагається зменшити температуру тіла і для цього він затрачає значну кількість рідини яку виводить з організму.

Після тренування

Для відновлення втраченої рідини та підтримки енергетичного балансу після тренувань необхідно пити воду, але не відразу, а через 30-40 хв після навантажень. Під час тренувань пити не бажано, можна сполоснути рот водою, але не пити. Якщо ж спрага сильна — з’їжте яблуко чи будь-який соковитий фрукт

Коли ви хворієте і підвищена температура тіла

Зволоження є ключем до одужання, коли ми хворі. Такі симптоми, як діарея, блювота та лихоманка, можуть спричинити надзвичайну втрату води. При перших ознаках хвороби пийте багато води, особливо якщо ви не голодні. Тримайтеся якомога далі від алкоголю та напоїв з кофеїном. Вони сприяють зневодненню організму та посилюють спрагу.

Коли ви у літаку

Ви коли-небудь замислювалися, чому багато з нас такі виснажені після дороги літаком? Вся справа у висоті. Чим вище літак підіймається, тим сухішим стає повітря в салоні, і приблизно половина повітря в салон потрапляє ззовні. Щоб почуватися краще в польоті та після нього  пийте більше води.

До сеансу масажу

Ваш масажист буде вдячний вам, якщо ви вип’єте води, перш ніж лягти на канапу. Ваші м’язи стануть м’якшими та еластичнішими, що полегшить масажисту маніпуляції з м’язами. Крім того, під час масажу тіло виводить токсини, інтенсивніше циркулює кров по тканинах тіла і лімфатична система працює активніше. Для цього організму необхідна достатня кількість води. Тому після масажу корисно прийняти душ та випити ще води.

Перед місячними

Ви можете полегшити передменструальний дискомфорт і зменшити здуття живота, вживаючи багато води перед менструацією, а також під час менструації. Однією з найбільших причин судом або головного болю є зневоднення. Були проведені дослідження британськими вченими за участю молодих жінок з дисменореєю — дуже болісними менструаціями — які довели, що вживання більшої кількості води скорочує цикл, полегшує менструальний біль і зменшує потребу в знеболенні.

Перед обідом

За годину до обіду ми вже не такі активні як вранці та більшість з нас думає про другу філіжанку кави. Однак не починайте пити нову каву. Натомість випийте склянку, а краще дві склянки води — можливо, газованої, щоб додати смаку — з лимоном, лаймом чи базиліком, щоб підняти настрій. Стан гідратації безпосередньо впливає на наш настрій, пам’ять і зорове світосприйняття.

Коли у вас болить голова

Одним із найпоширеніших факторів мігрені є зневоднення. Навіть незначне зниження споживання рідини у деяких людей може викликати головний біль, втому та погіршення настрою. Можливо це стосується саме вас і ви просто ви не пов’язували головний біль зі зневодненням, тому, що не відчували його. Варто спробувати, якщо ви схильні до мігрені, збільшити споживання води та поглянути на свої відчуття.

Перед прийманням їжі

Вживання води перед їдою (так зване «попереднє завантаження») може допомогти вам схуднути, або регулювати розмір порцій обіду чи вечері. Вода — це безкалорійний спосіб домогтися відчуття ситості, а також прискорити ваш метаболізм.

Коли ви розумово працюєте

Чи знаєте ви, що майже три чверті вашого мозку містять рідину? Якщо рівень гідратації падає занадто низько, кровоносні судини цього органу звужуються. Китайське дослідження показало, що це може вплинути на вашу координацію, короткочасну пам’ять, концентрацію уваги та витривалість. Тому, якщо ви відчуваєте втому, а вам необхідно зосередитись, спробуйте відмовитись від напою, що містить кофеїн. Просте вживання води допоможе вам відновитися.

Скільки води випивати протягом дня?

Національна академія наук, інженерії та медицини США стверджує, що для здорових дорослих: 15 склянок на день ідеально підходить для чоловіків, тоді як 11-12 склянок для жінок. Це включає рідину з їжі та всіх напоїв. Звичайно це умовна рекомендація, адже необхідно враховувати особливості вашого здоров’я, вашої активності та клімату, де ви живете.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *